FalloutX
Menu

  - Main
  - Screenshots
  - Koncept
  - Download

SourceForge.net Logo


Tutaj będę zamieszczał przemyślenia na temat projektu oraz jego ogólny zarys.

Nazwa
Zapewne ostateczna nazwa FalloutX ulegnie zmianie, aktualna ma za zadanie przyciągać uwagę. Do takich projektów potrzebna jest motywacja którą w tym przypadku daje zainteresowanie otoczenia.

Mapy
FalloutX w swojej ostatecznej wersji nie będzie zawierał obsługi oryginalnych map z Fallouta. Oryginalny format jest niewystarczający dla projektu. Najlepiej będzie stworzyć nowy format mapy od nowa. Możliwe iż powstanie konwerter map z Fallouta do FalloutX, na wypadek kiedy ktoś będzie chciał użyć mapy (lub jej fragmentu) z oryginalnego Fallouta.

Grafika
FalloutX umożliwia używanie wszystkich formatów grafiki z Fallouta 1/2. Oczywiście możliwe będzie również użycie własnych grafik w różnych formatach, m.in. PNG, BMP, GIF, JPG, PCX, TIFF.

Dźwięk
Oprócz formatu ACM (Fallout 1/2) planowana jest obsługa różnych formatów jak WAV, WMA i MP3.

Multiplayer
Tutaj jeszcze nic nie jest ustalone. Są dwie opcje - albo zwykła gra sieciowa, tzn. ktoś zakłada serwer i reszta dołącza się do gry, albo opcja druga - mmorpg, czyli jeden duży serwer gdzie grają wszyscy razem - według mnie to jest lepsze rozwiązanie, ale trzeba to jeszcze ustalić.

Copyright 2006 by reinhold